✅ Часто моргати. Багатьох дивує ця рекомендація, однак моргання дуже важливий процес. Під час цього зволожується поверхня ока та відбувається насичення киснем. У нормі людина повинна моргати 20-30 разів, але при читанні чи роботі перед екраном частота зменшується до 4-6 разів за хвилину.

✅ Гуляти при денному світлі на свіжому повітрі. Особливо це корисно для дітей. Дослідження показують, що це знижує ризик короткозорості та сприяє розслабленню очей.

✅ Дотримуватися правила 20/20/20, яке розроблене Американською Асоціацією Офтальмологів. Його суть полягає у тому, що людина 20 хв працюєте, тоді 20 с відпочиває, при цьому дивиться на щось на відстані 20 футів (6 метрів).

✅ Відстань до монітора повинна бути 60-65 см, а голова трохи вище від нього.

✅ Використовувати зволожуючі краплі, особливо при тривалій роботі чи у приміщенні з сухим повітрям. Це допоможе позбутися болю, різі, печіння та відчуття піску в очах. Перед придбанням крапель, варто порадитися з лікарем.

✅ Уникати телефону за дві години до сну. Екран випромінює синє світло, яке порушує вроблення меланіну. Через що людина погано спить вночі та прокидається виснаженою.

Закарпатський центр зору — на сторожі здоров’я ваших очей 💙

📞 066 753 00 06

📞 068 884 00 18

📍 м. Ужгород, вул. Капушанська, 21

📩 E-mail клініки: centerzoru@gmail.com