Про особливості його перебігу розповідає лікар-офтальмолог Дорошук Тетяна Веніамінівна:

🔎 Ретиніт — це запальне захворювання, що вражає сітківку ока та призводить до порушення її основних функцій. Це проявляється зниженням гостроти зору, сприйняття кольорів і здатності бачити у темний час доби.

Причини:

🔹 інфекційні захворювання організму;

🔹 травма очного яблука;

🔹 тривалий вплив іонізуючих променів;

🔹 ультрафіолетове випромінювання.

Симптоматика залежить від типу ретиніту:

➡️ Вірусний — виникає через інфекційні хвороби (грип, герпес), супроводжується зниженням прозорості сітківки та формуванням на ній плям білого кольору.

➡️ Септичний — розвивається при потраплянні гнійних бактерій (менінгіт, ендокардит). Характеризується погіршенням стану судин сітківки, появою світлих плям, а при відсутності лікування — помутнінням склоподібного тіла та набряком зорового нерва.

➡️ Цитомегаловірусний — наслідок захворювань, що призводять до ураження імунної системи (ВІЛ). Ретиніт вражає в першу чергу очне дно, а тоді поширюється на інші структури. Проявляється «мушками», спалахами перед очима, погіршенням центрального та периферичного зору.

➡️ Пігментний — вроджена невиліковна патологія, що проявляється з перших днів життя. Судини сітківки мають плями темного кольору, а диск зорового нерва дуже блідий.

Лікування залежить від стадії та причини розвитку патології ✅

📞 066 753 00 06

📞 068 884 00 18

📍 м. Ужгород, вул. Капушанська, 21

📩 E-mail клініки: centerzoru@gmail.com