🔎 Це порушення рефракції, що характеризується неправильною формою рогівки або кришталика ока та призводить до порушення зору. У більшості випадків поєднується з короткозорістю та далекозорістю.

⭐️ Зірка Сіменса — це найпростіший тест, що дозволяє виявити порушення зору, зокрема астигматизм.

➡️Тест 1. Розташуйте зображення на відстані 35-50 см на рівні очей та розглядайте зображення.

Усі лінії на малюнку мають однакову товщину і однаковий колір. Люди з астигматизмом можуть бачити їх світлішими або темнішими, ширшими або вужчими. Рідше виникає відчуття, що картинка стає своїм негативом (білі промені чорніють і навпаки).

➡️ Тест 2. Розмістіть зображення як і в першому випадку, але закрийте одне око долонею чи папером, потім повторіть це з іншим оком.

При астигматизмі здаватиметься, що лінії змінюють ширину та не є чітко паралельними.

➡️ Тест 3. Сядьте так, щоб зірка була на рівні голови, на відстані 25-30 см та уважно розглядайте промені, закриваючи очі по черзі.

Якщо у вас є проблеми із зором, деякі відрізки можуть здаватися світлішими або темнішими, товщими, довшими, а в середині замість кола — еліпс, вісімка або інша фігура.

Не варто панікувати у разі виявлення порушень. Точний діагноз, як і лікування, може призначити виключно лікар-офтальмолог після повного обстеження ✅

📞 066 753 00 06

📞 068 884 00 18

📍 м. Ужгород, вул. Капушанська, 21

📩 E-mail клініки: centerzoru@gmail.com

Тест на астигматизм: як запідозрити проблему в домашніх умовах? - Закарпатський центр зору та Закарпатський центр мікрохірургії ока