Огляд в офтальмолога — обов’язкова процедура для майбутніх матусь, яка включає не лише перевірку зору, але й детальне обстеження очного дна, сітківки та вимірювання очного тиску.

☝🏻 Це необхідно, оскільки під час вагітності зорова система страждає від надмірного навантаження, і можуть виникнути серйозні проблеми зі здоров’ям очей. Наприклад, якщо виявлені порушення сітківки, народжувати природним шляхом можуть заборонити.

Найчастіше у період вагітності жінки скаржаться на:

➡️ Зниження гостроти зору на декілька діоптрій, що є нормальним явищем, яке розвивається внаслідок підвищення еластичності всіх сполучних тканин в організмі.

➡️ Часте відчуття сухості, почервоніння очей та запалення. Потрібно менше перевантажувати очі та більше відпочивати, особливо на свіжому повітрі. Також краще замінити лінзи, якщо ви їх носите, на окуляри.

❗️ Не можна самостійно призначати ліки проти сухості очей. Це небезпечно в першу чергу для здоров’я малюка.

➡️ Перепади тиску, що призводять до появи «мушок» перед очима, розмитості зору та двоїння. Якщо це короткотривалі та нечасті прояви, то хвилюватися не варто. Якщо ж подібні симптоми тривають довго, це може свідчити про дистрофію сітківки.

🔎 Це патологія органів зору, яка виникає через перепади внутрішньоочного тиску та може призвести до втрати зору. Особливо небезпечна для вагітних.

Профілактичні обстеження під час вагітності — це турбота про здоров’я матері та дитини 💙

📞 066 753 00 06

📞 068 884 00 18

📍 м. Ужгород, вул. Капушанська, 21

📩 E-mail клініки: centerzoru@gmail.com